Kontakt: + 48 (62) 736-34-21 / vateu@euroma.net.pl

Zwrot, odzyskiwanie podatku VAT z Niemiec

Aktywnie działasz w branży transportowej? Realizujesz przewozy do Niemiec i ponosisz koszty na terenie naszych zachodnich sąsiadów? Możesz odzyskać podatek VAT! Zapewniamy kompleksową obsługę firm transportowych w zakresie odzyskiwania podatku w procedurze VAT REFUND na terenie całej Unii Europejskiej oraz Norwegii. Skontaktuj się z nami! Sprawdź, jak uzyskać zwrot VAT z Niemiec i jakie niezbędne dokumenty musisz do tego przygotować.

VAT-REF z Niemiec

Republika Federalna Niemiec jest jednym z krajów, do których polscy przewoźnicy wykonują najwięcej przewozów międzynarodowych. Jednocześnie, jest ważnym krajem tranzytowym za zachód Europy i duża część transportów do Belgii, Francji czy Hiszpanii również prowadzona jest przez teren tego państwa. Jeśli Twoi kierowcy tankują paliwo, opłacają koszty przejazdu niemieckimi autostradami, korzystają z tamtejszych hoteli lub płacą za serwis samochodu, od każdego poniesionego kosztu możesz odzyskać zapłacony podatek VAT.

Aby otrzymać zwrot, niezbędne jest złożenie wniosku VAT-REF do 30 września roku następującego po zakończeniu roku podatkowego. Do wniosku musisz dołączyć faktury, paragony oraz inne dowody zakupów na firmę, poniesionych na terenie Niemiec. Zwrot możesz otrzymać tylko wówczas, gdy jako polski przewoźnik nie masz opodatkowanej działalności ani siedziby w Niemczech i gdy nie jesteś zwolniony z podatku VAT.

Odzyskiwanie VAT z Niemiecstawki i minimalne kwoty.

U naszych zachodnich sąsiadów standardowa stawka podatku od towarów i usług wynosi 19%. Obniżony VAT w wysokości 7% dotyczy wyłącznie wybranych artykułów. O zwrot w ramach procedury VAT REFUND może ubiegać się podatnik, który ponosił koszty przez okres od 3 miesięcy do 1 roku. W pierwszym przypadku minimalna kwota wnioskowanego zwrotu wynosi 400 euro, w drugim – 50 euro.

Odzyskaj zapłacony VAT w Niemczech z EUROMA

Jako firma specjalizująca się w odzyskiwaniu VAT-u z krajów UE oraz Norwegii, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Proponujemy polskim firmom transportowym kompleksową obsługę procedury VAT REFUND, obejmującą m.in. weryfikację dokumentów, złożenie wniosku oraz monitorowanie postępów. Prowizję pobieramy dopiero po otrzymaniu zwrotu, więc do momentu wypłaty pieniędzy, nasza obsługa jest dla Ciebie całkowicie darmowa! Pamiętaj, że ubieganie się o zwrot VAT z Niemiec może trwać nawet kilka miesięcy, dlatego nie czekaj i zgłoś się do nas już dziś!